ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بصورت پذیرش بدون آزمون اقدام به ثبت نام می کند. کسانی که با توجه به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجاز به ثبت نام و شرکت در این دوره ها هستند می توانند در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدامات لازم را انجام دهند.

ما در این مقاله قصد داریم تا نحوه انجام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دوره های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی را به شما ارائه نمائیم.

مرکز مشاوره باخه
جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 

ثبت نام رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

مقطع کاردانی یا همان فوق دیپلم در دانشگاه علمی کاربردی با بیش از حدود ۱۰۰۰ رشته مختلف در دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور بصورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. کسانی که پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی قصد انجام ثبت نام داشته باشند باید پس از طی مراحل لازم متقاضی ورود به رشته های ارائه شده بشوند.

چند سالی است که بر اساس قانون پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی امکان ورود دانشجویان به رشته های دانشگاهی بصورت بدون کنکور فراهم شده است و کسانی که قصد شرکت در کنکور را ندارند می توانند از طریق شرکت در دوره های بدون آزمون وارد دانشگاه شوند.

ثبت نام کاردانی برای ورودی مهر ۱۳۹۹

ثبت نام برای رشته های ورودی مهر ماه هرسال در مرداد ماه انجام می شود. با توجه به این که پذیرش این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) می باشد افراد باید ثبت نام اینترنتی و انتخاب رشته خود را انجام داده و نتایج خود را در شهریور ماه زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی مشاهده نمایند.

ثبت نام کاردانی برای ورودی بهمن ۱۳۹۹

دومین مرحله از ثبت نام  در بهمن ماه برای ورود به دوره های بدون آزمون نیمسال دوم انجام می پذیرد. معمولاً دانشگاه پس از مشخص شدن وضعیت ظرفیت های خالی با کسب مجوز از وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به پذیرش تکمیل ظرفیت می نماید. انجام مرحله تکمیل ظرفیت در بهمن ماه است.

ثبت نام رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی بصورت ناپیوسته ارائه می گردد. یعنی کسانی که قبلاً در دوره های کاردانی شرکت کرده و دارای مدارک فارغ التحصیلی هستند و حال قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ناپیوسته یا کاردانی به کارشناسی را دارند. دانشگاه های بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارد که پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی می نمایند.

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته برای ورودی مهر ۱۳۹۹

ثبت نام دوره های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی برای ورودی مهر ماه در مرداد ماه انجام می گردد. سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی نموده و داوطلبان براساس این دفترچه اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش می نمایند.

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته برای ورودی بهمن ۱۳۹۹

ثبت نام دوره های کارشناسی ناپیوسته در نیمسال دوم نیز انجام می گیرد. در صورتیکه در رشته محل ها ظرفیتی برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته موجود باشد دانشگاه با انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت اقدام به ثبت نام از داوطلبان می نماید. زمان انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت در بهمن ماه است.

نحوه انجام ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

برای شرکت در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته متقاضیان باید با نحوه ثبت نام  آشنا بشوند. برای انجام ثبت نام در ابتدا باید این نکته را به شما عزیزان اطلاع رسانی کنیم که ثبت نام مهر ماه (نیمسال اول) با ثبت نام بهمن ماه (نیمسال دوم) متفاوت بوده و بر این اساس ما شیوه ثبت نام را به شما ارائه خواهیم کرد.

ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه )

در نیمسال اول سال تحصیلی ثبت نام براساس طی مراحل زیر است.

۱- انتشار اطلاعیه در سایت سازمان سنجش

۲- انتشار دفترچه راهنما در سایت سنجش

۳- بارگزاری لینک ثبت نام و خرید کارت اعتباری

اما پس از مراحل زیر داوطلبان باید به شیوه زیر ثبت نام اینترنتی را انجام دهند.

خرید کارت اعتباری و دریافت شناسه ثبت نام

در ابتدا تمامی افراد متقاضی باید از طریق لینکی که برروی سایت سازمان سنجش قرار دارد کارت اعتباری لازم را دریافت نموده و شناسه مربوطه را دریافت نمایند. بدون دریافت شناسه مربوطه امکان ورود به مراحل ثبت نام وجود ندارد.

خرید کارت اعتباری علمی کاربردی

ورود به لینک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

پس از دریافت شناسه لازم باید با وارد کردن آن در قسمت مربوطه وارد فرم ثبت نام شوند

لینک ثبت نام علمی کاربردی

 

وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای انجام ثبت نام

تکمیل فرم ثبت نام رشته های بدون آزمون باید بصورت کامل و با دقت فراوان انجام شود. مواردی مانند سوابق تحصیلی فرد که شامل تاریخ ورود به مقطع قبلی و تاریخ خروج از مقطع قبلی و همچنین معدل مقطع قبلی می باشد باید به درستی وارد شود تا در مراحل پذیرش فرد را دچار مشکل ننماید.

همچنین مواردی مانند کد رشته های انتخابی که فرد باید به ترتیب اولیت خود آن را وارد نموده تا روند انتخاب رشته وی انجام گردد.

دریافت رسید ثبت نام

پس از طی تمامی مراحل ثبت نام و انتخاب رشته دریافت رسید ثبت نام از جمله الزامات است. بر روی رسید ثبت نامی یک عدد بعنوان شماره پیگیری درج گردیده که نشان دهنده درست انجام شدن ثبت نام است.

ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه) دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام در نیمسال دوم (بهمن ماه) بصورت اینترنتی نبوده و حضوری انجام می پذیرد. برای انجام ثبت نام در نیمسال دوم در  دانشگاه جامع علمی کاربردی باید به روش زیر عمل نمائید.

۱- مطالعه اطلاعیه ثبت نام بهمن ماه

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته علمی کاربردی بهمن ماه

۳- انتخاب رشته های مدنظر خود

۴- مراجعه به واحد دانشگاهی مربوطه و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام

۵- دریافت رسید ثبت نام از دانشگاه

۶- منتظر ماندن تا زمان اعلام نتایج

۷- دریافت نتیجه از طریق پیامک و شروع کلاسها

سوالات متداول

۱- ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از چه طریقی انجام می گردد ؟

 

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی بصورت اینترنتی است .

۲- آیا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیاز به شرکت در آزمون ورودی است ؟

 

خیر پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بصورت بدون آزمون است .

۳- در صورت پایان مهلت ثبت نام چه باید کرد ؟

 

در اینصورت می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره باخه ارتباط برقرار نمائید .

مرکز مشاوره باخه
جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.