ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

1
زمان تقریبی مطالعه: ۱۲ دقیقه

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم هر ساله متقاضیان زیادی دارد. اکثر دانش‌آموزان و والدین آن‌ها مایل هستند پس از شش سال تحصیل در ابتدایی، در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کرده و وارد مدارس تیزهوشان شوند. مدارس تیزهوشان تحت نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) فعالیت می‌کنند. با توجه به سابقه درخشان و فارغ التحصیلان این مدارس ، جزو پر متقاضی‌ترین مدارس کشور می‌باشند. در این مقاله قصد داریم نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ، سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  و آزمون سمپاد کلاس ششم به هفتم را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. پس با مرکز مشاوره باخه در این مقاله همراه باشید.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از نحوه ثبت‌نام تیزهوشان ششم
 

نکته مهم این است که ظرفیت پذیرش در آزمون تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم برای ورود به کلاس هشتم، و آزمون تیزهوشان کلاس نهم به دهم برای ورود به کلاس دهم، بسیار محدود است. پس راحت‌ترین راه ورود به مدارس تیزهوشان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می‌باشد. بهترین منابع تیزهوشان ششم به هفتم نمونه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم سالهای گذشته است که پیشنهاد می‌شود حتماً آنها را مطالعه نمایید.
فعالیت این مدارس از کلاس هفتم شروع شده و تا کلاس دوازدهم ادامه خواهد داشت. دانش‌آموزان متقاضی می‌توانند از سه طریق زیر وارد این مدارس شوند.

 1. آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برای ورود به کلاس هفتم
 2. آزمون تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم برای ورود به کلاس هشتم
 3. آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای ورود به کلاس دهم

فهرست مطالب مقاله

در صورتی‌که نیاز به مطالعه کامل این مقاله ندارید می‌توانید از فهرست زیر قسمت دلخواه را انتخاب نموده و با کلیک روی آن، مطلب مورد نیاز را مطالعه کنید.

شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

مهم‌ترین شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به شرح زیر است.

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. کسب نمره «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و همچنین کسب نمره «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰
  تبصره: چنانچه دانش‌آموز درمجموع دو سال تحصیل پایه‌های پنجم وششم ابتدایی حداکثر در یک درس نمره «خوب» را کسب کرده باشد، مجاز به شرکت در آزمون می‌باشد.

دانش‌آموزان عزیز حتما به شرط دوم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم توجه نمایید، چون به هیچ عنوان قابل تغییر نمیباشد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم بدون استرس و راحت در آزمون بهتر است، مراحل زیر را مرحله به مرحله پیش بروید تا بدون دغدغه ثبت نام دانش‌آموز خود را انجام دهید

قبل از شروع مراحل ثبت نام از مدیر مدرسه فرزند خود درخواست رمز همگام کنید. توجه فرمایید بدون داشتن رمز همگام اجازه ورود به سامانه ثبت نام مدارس تیزهوشان را ندارید. همچنین تنها شخصی که به رمز همگام دانش آموزی شما دسترسی دارد مدیر مدرسه، مسئول سامانه همگام آموزش و پرورش شهرتان می‌باشد. این فرد نیز به راحتی رمز را در اختیار شما نخواهد گذاشت و شما را به مدیر مدرسه ارجاع خواهد داد. متأسفانه چندین سال دیده شده برخی از مدارس، مخصوصا مدارس ابتدایی که خودشان دارای متوسطه اول می‌باشند از دادن رمز همگام به دانش‌آموزان سرباز زده و هر دفعه بنا به دلیلی رمز را در اختیار قرار نمی‌دهند. در این صورت برای گرفتن رمز به مسئول سامانه همگام آموزش و پرورش شهرتان مراجعه کنید. متآسفانه در بعضی موارد دانش آموزان با فراموشی رمز همگام مواجه می‌شوند.

نکته مهم دیگر، اطلاع از زمان دقیق ثبت نام و انجام نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در زمان مقرر است. معمولاً هر ساله ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم در اردیبهشت ماه انجام می‌شود. ولی برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام میتوانید مرکز مشاوره باخه را در فضای‌های مجازی دنبال کنید.

به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام شما را مطلع خواهیم کرد.

راهنمای تصویری ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

پس از شروع زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شما داوطلبان می‌توانید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  hoosh.medu.ir مراحل ثبت نام را طبق دستور العمل زیر طی کنند.

گام ۱، پس ورود به سایت با وارد کردن کدملی و رمز همگام وارد سامانه شوید.

سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان

گام ۲، در مرحله بعد اگر مشخصات شما صحیح بود، نقش خود را دانش‌آموز و در عنوان سازمان نام مدرسه دانش‌آموز را وارد کنید.

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در صفحه بعد بر روی ثبت نام جدید که با فلش نشان دادیم کلیک کنید و وارد فرم ثبت نام شوید.

توجه: اگر با صفحه بالا مواجه نشدید، طبق تصویر زیر ابتدا وارد ماژول ها شوید و سپس استعدادهای درخشان را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

گام ۳، در مرحله‌ی بعدی می‌بایست اطلاعات شخصی دانش‌آموز شامل نام و نام ‌خانوادگی و … مانند صفحه زیر تکمیل گردد.

وارد کردن اطلاعات ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

گام ۴، در بخش بعدی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم رشته مورد نظر و استان و بعد از آن اولویت‌های انتخابی خود را مشخص نمایید.

در شهرهایی که بیش از یک مدرسه تیزهوشان دارند، انتخاب اولویت‌های مدرسه بسیار مهم می‌شود و باید درک و شناخت کافی از مدارس شهر خود داشته باشید.

تکمیل فرم ثبت نام

گام ۵، در مرحله‌ی بعدی لازم است، عکس دانش‌آموز با فرمت و اندازه خاصی در سایت بارگذاری شود .

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

مراحل پرداخت هزینه

پس از تکمیل مراحل بالا جهت اتمام ثبت نام باید پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم انجام شود.

مراحل پرداخت هزینه

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

 

تایید نهایی و پرداخت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

توجه: دانش‌آموزان دقت نمایند پس از طی این مراحل می‌بایست رسید الکترونیکی و کد پیگیری در اختیارتان قرار داده شود و اینکه می‌بایست در بخش آخر مانند تصویر زیر عنوان پرداخت شده در سایت مشاهده گردد. دقت فرمایید اگر به مانند سال قبل پرداخت دچار مشکل بود، نگران نبوده و از صفحه ورود بخش اطلاعیه‌ها، منتظر اعلام زمان پرداخت باشید.

تایید نهایی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

نمونه نسخه صحیح رسید ثبت نام  آزمون تیزهوشان به شکل زیر می‌باشد.رسید نهایی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

درصورت نیاز به ویرایش ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم این کار شدنی است. مطمئنا با توجه به نکات بالا بدون دغدغه میتوانید مراحل ثبت نام را خانواده در منزل انجام دهد. حتما مراحل ثبت نام را از طریق رایانه یا لبتاپ انجام دهید و از تلفن همراه استفاده نکنید.

سهمیه‌های آزمون سمپاد ششم به هفتم

سهمیه های آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بجز یک سهمیه دارای سهمیه خاص دیگر نمی‌باشد. لذا سهمیه‌های متداولی از جمله سهمیه ایثارگران، خانواده شهدا، فرهنگیان و غیره در آزمون وجود ندارد. تنها سهمیه موجود در آزمون تیزهوشان در صورت شرکت همزمان دانش‌آموزان همزاد دوقلو یا بالاتر، همجنس یا غیرهمجنس در آزمون و پذیرش یکی از آنان است . که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم باید برای استفاده از این سهمیه دوقلوها اقدام کرد. دیگری فقط به شرط کسب حداقل هفتاد درصد نمره پذیرش آخرین فرد پذیرفته شده، در مدرسه مورد تقاضا می‌تواند بر اساس اولویت‌های انتخابی خود، مازاد بر ظرفیت پیشبینی شده، ثبت‌نام نماید.

چگونه در آزمون ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم قبول شویم؟

پس از مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مهم‌ترین دغدغه دانش‌آموزان و خانواده ها قبولی در آزمون است. مسلما این آزمون به خاطر حساسیت و تفاوتی که دارد جدی‌ترین آزمون تحصیلی تا به اینجا برای دانش‌آموزان می‌باشد و برای قبولی نیازمند دو چیز هستیم:

 • تسلط به مباحث آزمون و داشتن IQ مناسب
 • داشتن EQ بالا

احتمالا بیشتر خانواده‌ها بر روی مورد اول هم نظر هستند. ولی با دلایل کافی در ادامه بهتون اثبات میکنیم مورد دوم در این سن و آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بسیار مهم تر است.

منابع آزمون تیزهوشان

در سال ۹۶ منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و منابع آزمون مدارس نمونه دولتی متشکل از سوالات درسی ( استعداد تحصیلی ) و سوالات هوش ( استعداد تحلیلی ) بود. ولی در سال ۹۷ با توجه به تصمیم ناگهانی آموزش و پرورش فقط سوالات استاندار هوش تصویری ( آزمون ریون ) بود. اما سال گذشته یعنی سال ۹۸ با توجه به اینکه اعلام شده بود، ازمون فقط سوالات هوش است اما سوالات درس علوم و ریاضی هم کم و بیش در بخش اول آزمون استفاده شده بود. بنابراین برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۳۹۹ احتمال هرگونه تغییری وجود دارد.

پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان علاوه بر سوالات هوش مباحث درسی خود را به خصوص دروس علوم و ریاضی را مطالعه کنند. پس قبل از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به فکر برنامه ریزی مناسب باشید.

برای تسلط به مباحث بهتره از منابعی استفاده کنیم که به فرزند شما اولا روش حل مسائل را در موضوعات مختلف به خصوص در مسائل هوش تصویری – فضایی، هوش کلامی – زبانی، هوش منطقی – ریاضی به دانش‌آموز یاد دهد. و دوما در مباحث درسی علوم و ریاضی کمی فراتر از سطح کتاب درسی مسائل را بررسی کند. بطور مثال سوالات المپیاد کانگورو که توسط انجمن کانگورو بدون مرز فرانسه برای گروه‌های سنی مختلف طرح می‌شود گزینه مناسبی می‌باشد.

البته نگران انتخاب منابع نباشید. مشاوران مرکز مشاوره باخه شما را در این راه کمک می‌کنند و بهترین کتاب‌ها و منابع را به شما معرفی خواهند کرد.

چرا هوش هیجانی برای موفقیت در آزمون سمپاد ششم به هفتم مهم‌تر است؟

بهتره اول یه توضیحی درباره هوش هیجانی یا همان EQ بدیم. از نگاه دانیل گلمن: هوش هیجانی شامل توانایی‌هایی مثل انگیزه دادن به خود، پشتکار در شرایط دشواری و سرخوردگی، کنترل رفتارهای تکانشی، به تأخیر انداختن خواسته‌ها، تنظیم هیجانات، جلوگیری از غلبه‌ی استرس بر قدرت فکر کردن است. البته پارامترهای دیگری نیز دارد که موضوع بحث ما نیست.

فرض کنیم فرزند ما به ۸۰ درصد مباحث آزمون تسلط دارد و جواب‌ها را می‌داند، که برای قبولی در  آزمون تیزهوشان ششم به هفتم کافیست. اما به دلیل یکی از موضوعات زیر نمی‌تواند تمام توان خود را استفاده نماید.

 1.  به علت عدم کنترل زمان به بیشتر سوالات خود جواب ندهد. زمان آزمون نسبت به تعداد سوالات بسیار محدود است پس دانش‌آموزان باید سوالاتی که جواب ساده ولی زمانبر دارند را تشخیص دهند و از آن گذر کنند. به نمونه زیر که از آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال ۹۸ است، دقت کنید

نمونه سوال

سوالات بالا بسیار راحت اما زمانبر است. تشخیص این سوالات و پاسخگویی به آن‌ها نیاز به تمرین، مدیریت زمان و غلبه قدرت فکر کردن بر استرس دارد. تمام موارد نامبرده جروی از هوش هیجانی است.

۲٫به علت عدم از دست دادن تمرکز و دقت لازم جواب سوالات راحت اشتباه جواب دهد. اگر بازهم بخواهیم مثالی موردی بزنیم، به سوالات آخر آزمون سال ۹۸ دقت کنید:

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

گزینه صحیح در تست ۹۹ فقط در یک نقطه متفاوت است. و گزینه صحیح در سوال ۱۰۰ فقط در یک سین و صاد تفاوت دارد. اگر دقت کنید به صورت هوشمندانه سوالات آخر آزمون به این ترتیب است زمانی که فرزند شما بخاطر اتمام وقت بیشتر استرس دارد .

البته ده‌ها مثال دیگر می‌توان زد که اهمیت هوش هیجانی را نسبت به سایر موارد درک کنید.

چرا باید دانش‌آموزان به مباحث درسی نیز مسلط باشند؟

در سیستم آموزشی که معیار دانش‌آموز فقط و فقط نمره، خواندن جزوه و کتاب است، حذف مباحث درسی حتی اگر از قبل اعلام شده باشد تقریبا محال است. هر چند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تا حد خوبی این سوالات کم شده است ولی حذف خیر .

به سوالات زیر که از دفترچه سولات سال ۹۸ است، دقت فرمایید:

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

بدون دانستن تقدم و تاخر عملگرهای ریاضی و دانستن مساحت احجام هندسی نمی‌توان به دو سوال بالا جواب داد. حال فرض کنید سال آینده از سایر دروس نیز سوال طرح شود. البته امسال نیز از دروس علوم و فارسی به صورت غیر مستقیم سوال آمد. پس مطالعه مباحث درسی بخصوص ریاضی و علوم برای موفقیت در آزمون سمپاد ششم به هفتم بسیار ضروری است.

چند ساعت مطالعه در هفته برای موفقیت در آزمون ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم لازم است؟

اگر در این مقاله بدون شناخت فرزند شما بگوییم برای موفقیت فلان ساعت مطالعه در هفته نیاز است، قطعا مرکز مشاوره باخه تیمی کاملا غیرحرفه‌ای است. برنامه‌ریزی درسی روزانه یا هفتگی بستگی به پارامترهای زیادی دارد. مسلما برای هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت است. اما توجه به موارد زیر می‌تواند شما را در این امر کمک کند. ولی نکته واضح شروع مطالعه قبل از ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

 1. دانش‌آموزان کلاس ششم از لحاظ سنی تحمل فشار ناگهانی را ندارند پس ساعات مطالعه را آهسته آهسته زیاد کنید.
 2. یادمان باشد فرزند ما قبل از اینکه متقاضی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم باشد یک کودک ۱۲ ساله است، پس فضای کودکی فرزندتان را فدای قبولی در مدارس تیزهوشان نکنید. البته در چنین حالتی موفقیتی نیز بدست نخواهد آمد.
 3.  ذهن کودکان این سن به شکلی است که اگر به اجبار مشغول مطالعه باشند، بازدهی نخواهند داشت.

نکته مهم قبل از برنامه‌ریزی درسی، ایجاد شوق یادگیری در کودکانتان است.

زمان برگزاری آزمون ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون سمپاد ششم به هفتم معمولا در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شد. اما آموزش و پرورش پس از انتشار اولیه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را در سال ۱۳۹۹ ۴ اردیبهشت ماه اعلام کرده بود که به دلیل شیوع بیماری کرونا این آزمون به تعویق افتاده و  ۹ مرداد ۱۳۹۹ برگزار شد. زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ هنوز مشخص نیست، زمان این آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از طریق مراجعه سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان می‌باشد. مجددا پس از ورود به سایت می‌توانید با وارد کردن کدملی و رمز همگام اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کنید.

اگر در هنگام ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان با پیغام مشخصات وارد شده اشتباه است روبرو شدید، رمز همگام شما توسط مدیر مدرسه تغییر یافته. برای دریافت رمز همگام می‌توانید مجددا به مدیر مدرسه مراجعه کرده و رمز خود را دریافت کنید.

پس از ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ابتدا مشخصات خود را چک کرده در صورت صحیح بودن، تایید نمایید. سپس با کلیک بر روی دکمه چاپ کارت، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

پس از دریافت کارت از صحت اسم، شماره ملی، عکس و شهر خود اطمینان حاصل کنید.

کارت ورود به جلسه را پرینت کرده و با خود در هنگام آزمون داشته باشید. درصورتی که کارت ورود به جلسه، فاقد عکس بوده یا به اشتباه، عکس دیگری آپلود شده است، ضمن به همراه داشتن یک قطعه عکس پرسنلی، جهت الصاق و تایید آن به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نمایید.

کارت ورود به جلسه

قبل و هنگام جلسه آزمون سمپاد ششم به هفتم چه نکاتی باید رعایت شود؟

 1. یک تا نیم ساعت قبل از شروع زمان آزمون در محل حاضر باشید.
 2. با توجه به طولانی بودن زمان آزمون برای دانش‌آموز خود یک بطری شربت آبلیمو عسل و چند عدد خرما تهیه فرمایید.
 3. دانش‌آموز از مصرف زیاد آشامیدنی از شب قبل پرهیز کند. این موضوع را جدی بگیرید بیشتر اتلاف وقت دانش‌آموزان در جلسه آزمون استفاده مکرر از سرویس بهداشتی است.
 4. با فرزند خود صحبت کنید، تا استرس آن‌ها کاسته شود. یادمان باشد این آزمون  جدی‌ترین آزمون آن‌ها تا این مرحله تحصیلی می‌باشد. تاکید کنید در صورت سخت بودن سوالات برای بقیه هم سخت است.
 5. روز قبل از آزمون درس خواندن را رها کنند و به فعالیت بدنی کم خطری نظیر رفتن به بوستان یا استخر با خانواده بپردارد.

یادمان باشد نتیجه تمام زحمات خود را در این چند دقیقه آزمون میتوانیم بگیریم . پس نکات بالا را حجدی بگیرید .

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم معمولا اواسط مردادماه صورت می‌پذیرد. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ، مرکز مشاوره باخه از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی خود اطلاع‌رسانی خواهد کرد. اما والدین گرامی این نکته مهم را فراموش نکنید، رقابت برای قبولی در مدارس تیزهوشان بسیار سخت است. بنابراین حتما به مدارس دیگر نیز فکر کنید تا در صورت عدم قبولی فرزندتان ثبت‌نام مدارس دیگر را از دست ندهید. توجه کنید هنگام اعلام نتایج آزمون تیزهوشان معمولا تمام مدارس خوب و باکیفیت پر شده‌اند.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

والدین گرامی، در صورت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم می‌توانند در زمان مقرر با ورود به پورتال خود به نتایج آزمون اعتراض بزنند. زمان حدودی اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم معمولا یک هفته بعد از اعلام نتایج می‌باشد.

شما می‌توانید در یکی از موارد زیر اعتراض خود را انجام دهید:

 • مطابقت نداشتن تعداد پاسخ‌های صحیح، غلط و نزده مندرج در کارنامه با تصویر پاسخ‌برگ
 • خطا در محاسبه نمره کل آزمون
 • مطابقت نداشتن اولویت‌های مندرج در کارنامه با اولویت‌های درج شده در کارت ورود به جلسه
 • اعمال نشدن ضابطه پذیرش مربوط به چندقلوها

همراهان محترم اعتراض به نتایج آزمون بدون هیچ عدله محکمی بی‌فایده بود و بررسی نخواهد شد.

سوالات متداول

۱- نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چگونه است ؟

 

به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستانهای استعدادهای درخشان .

۲- سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل چه مواردی است ؟

 

سوالات آزمون تیزهوشان ششم شامل دو بخش استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است .

۳- ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در چه زمانی است ؟

 

بازه‌ی زمانی ثبت آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اواخر بهمن تا اوایل اسفند هرسال است .

 

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از نحوه ثبت‌نام تیزهوشان ششم
 
1 نظر
 1. […] توانایی های دانش آموزان برای ورود به مقاطع بالاتر آزمون های ورودی کلاس ششم به هفتم در سراسر کشور برگزار می شود. قطعا بیشتر خانواده‌ها […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.