اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

0
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

بسیاری از دانش‌آموزان پایه ششم پس از شرکت در آزمون ورودی ششم به هفتم و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نسبت به نتایج به دست آمده اعتراض دارند، وزارت آموزش و پرورش این امکان را برای داوطلبان آزمون تیزهوشان فراهم نموده است تا بتوانند از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اعتراض خود نسبت به نتایج را به صورت اینترنتی با استفاده از کد ملی و رمز همگام خود ثبت نمایند. در این مقاله سعی شده است تا تمام اطلاعات در زمینه اعتراض به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم در اختیار داوطلبان آزمون تیزهوشان گذاشته شود، پس تا پایان مقاله را مطالعه نمایید.

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

سال گذشته زمان اعتراض در مرداد ماه و پس از اعلام نتایج این آزمون از طریق سامانه مدارس استعداد درخشان صورت گرفته بود، امسال با توجه به اینکه زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از 26 بهمن 98 لغایت 3 اسفند 98 صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه آزمون مدارس تیزهوشان در 4 اردیبهشت 99 برگزار می‌گردد، نتایج آزمون تیزهوشان نیز چند هفته پس از آزمون از طریق سایت مدارس استعداد درخشان قابل مشاهده می‌باشد، داوطلبین آزمون سمپاد در صورت اعتراض به نتایج معمولاً پس از اعلام نتایج می‌توانند از طریق فرم درخواست تجدید نظر نسبت به نتایج آزمون می‌توانند اعتراض خود را ثبت نمایند. نحوه‌ی ثبت اعتراض و شرایط دیگر آن در ادامه شرح داده شده است.

داوطلبین گرامی آزمون تیزهوشان ششم می‌توانید برای اعتراض نتایج آزمون تیزهوشان از مشاوران باخه راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان برای اعتراض، داوطلبین آزمون تیزهوشان می‌بایست وارد سایت hoosh.medu.ir شده و مراحل زیر را طی نمایند:

  • وارد کردن کد ملی و رمز همگام جهت ورود به پورتال برای ثبت اعتراض
  • مشخص کردن نقش دانش‌آموزی با نقش سازمانی
  • ورود به پورتال دانش آموزی
  • کلیک روی گزینه مدیریت در سمت چپ پورتال با عنوان ثبت درخواست تجدید نظر استعداد درخشان
  • پرکردن فرم ثبت درخواست رسیدگی مجدد نتایج

هر یک ازگزینه‌هایی که به شرح زیر است جزء فیلدهای اعتراض داوطلبین بوده و افراد می‌توانند براساس شرایط و درخواست خود آن را انتخاب نمایند:

مطابقت نداشتن تعداد پاسخ‌ها مندرج در دفترچه

در صورتی که داوطلبین به میزان پاسخ صحیح، غلط و یا نزده‌ای که در کارنامه نتایج ششم درج شده است، اعتراض داشته باشند می‌توانند این گزینه را در پورتال استعداد درخشان انتخاب نمایند و در کادری که برای توضیحات اختصاص داده شده است، توضیحات لازم درباره درخواست خود را درج نمایند.

خطا در محاسبه نمره کل

در صورت اینکه داوطلبی درباره نمره‌ی کل و نتیجه به دست آمده ششم از آن اعتراض داشته باشد می‌تواند فیلد مربوط به خطا در محاسبه نمره کل را انتخاب کرده و در قسمت توضیحات نیز می‌توانید اعلام اعتراض به نتیجه آزمون تیزهوشان ششم را توضیح دهید. آنچه مورد اهمیت است که از دلایل منطقی برای اعتراض استفاده نمایید تا به اعتراض شما رسیدگی گردد.

مطابقت نداشتن اولویت‌های مندرج در کارنامه با اولویت‌های درج شده در کارت ورود به جلسه

در صورتی که اولویت‌های انتخاب شده توسط شما با اولویت‌های درج شده در کارنامه متفاوت باشد می‌بایستی گزینه در نظر گرفته شده را انتخاب کرده و توصیحات مربوط به آن را در کادر زیر گزینه درج نمایید و بدینوسیله اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم را درج نمائید.

اعمال نشدن ضابطه مربوط به چندقلوها

با توجه به اینکه چندقلوها در آزمون تیزهوشان ششم سهمیه دارند، در صورتی که داوطلبین درخواست اعمال این سهمیه را در هنگام ثبت‌نام داده باشند اما برای آنها درج نشده باشد می‌توانند کادر مربوط به اعمال نشدن ضابطه مربوط به چندقلوها را انتخاب کرده و نسبت به عدم اعمال این سهمیه اعتراض نمایند.

اعلام داوطلب جزء غایبین

در صورتی که داوطلب در جلسه آزمون حضور داشته است اما برای او غایبی زده‌اند، داوطلب می‌تواند نسبت به این موضوع اعلام نتیجه سمپاد ششم اعتراض نماید. و همچنین می‌تواند توضیحات لازم در این زمینه را نیز در کادر مورد نظر درج نماید.

داوطلبین آزمون تیزهوشان فقط می‌‌توانند سه مورد از موارد اعتراض به نتایج را انتخاب نمایند.

زمان پاسخ اعتراض به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم

جواب اعتراض تیزهوشان ششم معمولاً چند هفته پس از درج اعتراض در سامانه ثبت نام استعداد‌های درخشان سمپاد ثبت می‌گردد، البته گفتن این نکته نیز حائز اهمیت است که معمولاً به دلیل زیاد بودن تعداد داوطلبین و همچنین پذیرش کم مدارس تیزهوشان در بیشتر موارد اعتراض‌های داوطلبین نتیجه‌ی مثبتی به دنبال نخواهد داشت، به همین دلیل توصیه ما به شما این است که در صورت علاقه به تحصیل در مدارس با کیفیت آموزشی مناسب می‌توانید درباره مدارس نمونه دولتی، مدارس شاهد، نیز تحقیق کنید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی مقاله مربوط به آن را مطالعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.