ارشد مدیریت کسب و کار و امور شهری

0
زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

بی شک یکی از بزرگترین و گسترده ترین اختراعات بشر پدیده ای ست به نام شهر، که از مجموعه خانه های ابتدایی کنار یک رودخانه زاده شد و امروز به قدری رشد کرده و پیچیده شده است که همگان را از ارائه تعریفی کامل از شهر بازداشته است. حال گفتن مفهومی به این گستردگی در کنار واژه پیچیده مدیریت تعریف این رشته را سخت تر از پیش می کند. شهر در معنای محل زیستن انسان و در معنای دقیق یک سیستم پیچیده از اجزای زنده و کالبدی نیازمند نظارت، رسیدگی و برنامه ریزی یا در مجموع مدیریتی جامع است تا بتواند در مسیر درست به رشد خود ادامه دهد. مدیریت امور شهری از جنس برنامه ریزی ست و یک مدیر شهری با تسلط بر مباحثی همچون جامعه شناسی، اقتصاد، برنامه ریزی و مباحث شهرسازی می تواند در این رشته فعالیت کند. در این مقاله قصد داریم موضوعات حول محور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

مرکز مشاوره باخه تلاش نموده با جمع آوری موضوعات مربوط به کنکور ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری، مقاله ای جامع را پیرامون این آزمون در احتیارتان قرار دهد. در صورتی‌که نیاز به مطالعه کامل مقاله ندارید می‌توانید از فهرست زیر قسمت دلخواه را انتخاب نموده و با کلیک روی آن، مطلب مورد نیاز را مطالعه کنید.

گرایش ها و منابع ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری

آشنایی داوطلبان کنکور ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری با گرایش های این رشته، دروس امتحانی و منابع اصلی آزمون بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در ادامه منابعی که متقاضیان این رشته به منظور شرکت در آزمون موظف هستند آنها را مطالعه کنند در اختیارتان قرار داده شده است.

گرایش ها

 • مدیریت امورشهری
 • مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی
 • مدیریت کسب و کار گرایش بازاريابی
 • مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازماني و منابع انسانی
 • مدیریت کسب و کار گرایش سيستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
 • مدیریت کسب و کار گرایش عملیات و زنجیره تأمین
 • مدیریت کسب و کار گرایش فناوری
 • مدیریت کسب و کار گرایش مالی
 • مدیریت کسب و کار گرایش انرژی

انتخاب گرایش و رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای اهمیت فراوانی است زیرا تعیین کننده تخصص اصلی فرد در آینده برای ورود به بازارکار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد.

جدول ضرایب ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری

1- زبان عمومي و تخصصي (انگليسي ) مخصوص رشته مديريت امورشهري، 2- زبان تخصصي (انگليسي) مخصوص رشته مديريت كسب و كار، 3- استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت ، 4- دانش مسائل روز در زمينه مديريت مؤسسات توليدي ، خدماتي و طرح هاي عمراني ، 5- نظريه هاي عمومي مديريت، 6- زبان فارسي ، 7- رياضيات عمومي 1 و 2 دوره فني و مهندسي .

رشته

گرايش

کد ضریب

ضرایب دروس امتحانی به ترتیب دروس (از راست به چپ)
مديريت كسب و كار
استراتژي 1 1 2 3 4 5 6 7
بازاريابي 0 1 2 0 0 0 2
رفتار سازماني و منابع انساني
سيستم هاي اطلاعاتي و فناوري اطلاعات
عمليات و زنجيره تامين
فناوری
مالی
مدیریت امورشهری
ــــــ 2 2 0 2 2 2 1 0

نکته: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برحسب علایق خود می‌توانند یکی از گرایش‍های این رشته را انتخاب کرده و با توجه به دروس امتحانی ذکر شده و ضرایب آنها نسبت به مطالعه منابع لازم اقدام نمایند.

آمادگی برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد نیازمند شناسایی منابع مفید است که اگر به درستی انتخاب شود، می‌تواند داوطلب را به قبولی در این آزمون نزدیک کند.

منابع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری باتوجه به شرایط و موقعیت داوطلب به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

 1. منابع اصلی: اگر داوطلب اطلاعات کافی و جامع را از رشته مورد نظر ندارد پیشنهاد میشود که از منابع اصلی استفاده کند تا بصورت کامل با موضوعات هر مبحث آشنایی پیدا کند. پس از آن می‌تواند از کتاب های آموزشی و جزوه ها برای تست زنی استفاده کند.
 2. کتاب های کمک اموزشی: اگر داوطلب اطلاعات کافی و جامع در مورد رشته مورد نظر دارد و وقت چندان زیادی هم ندارد بهتر است از منابع کمک آموزشی کمک بگیرد.
 3. جزوه ها: اگه داوطلب اطلاعات کافی و جامع در مورد رشته مورد نظر دارد و وقت مناسب و کافی برای مطالعه ندارد بهتر است که از جزوه های آموزشی استفاده کند.

نکته: داوطلبان طبق سطح علمی می‌توانند از هر بخشی و یا حتی هر ۳ بخش که ذکر شد، بر اساس نیازشان کمک بگیرند.

نکته: داوطلب می تواند برای تهیه جزوه از انتشارات دانشگاه های معتبر مربوط به هر رشته استفاده کند.

ارشد مدیریت کسب و کار و امور شهریمنابع اصلی ارشد رشته مدیریت کسب و کار و امورشهری

دروس امتحانی منابع مطالعاتی اصلی

زبان عمومی

 کتاب تافل رهنما، ابراهیم نظری تیموری، انتشارات رهنما. کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران.  کتاب گرامر زبان انگلیسی، عباس فرزام، انتشارات باستان.

زبان تخصصی

کتاب زبان تخصصی مدیریت کسب وکار، تالیف سیدمحمدرضا ناصرزاده، یاشار دهدشتی، انتشارات نگاه دانش. کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته مدیریت، تالیف فرهاد مشفقی، انتشارات سمت.

استعداد و آمادگی تحصيلی ويژه رشته

مديريت

کتاب استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت، عرفانیان، اصلانی، غفارزاده، انتشارات نگاه دانش.  کتاب استعداد و آمادگی تحصیلی، هوشنگ عباس فام، انتشارات راه. کتاب استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (۲ جلدی)، احمد صداقت، انتشارات نگاه دانش.

دانش مسائل روز

 کتاب دانش مسائل روز (در زمینه مدیریت موسسات تولیدی، خدماتی و طرح های عمرانی رشته های مدیریت اجرائی MBA)، تالیف سیدرضا سیدجوادین، انتشارات زمزمه ی نور. کتاب دانش مسایل روز، تالیف هادی مسیح خواه، شهریار محسنین، انتشارات کتابخانه فرهنگ. کتاب دانش مسایل روز،

نظريه های عمومي مديريت

کتاب تجزیه و طراحی سیستم، تالیف علی رضائیان، انتشارات سمت. کتاب مبانی سازمان و مدیریت، تالیف علی رضائیان، انتشارات سمت.  کتاب مدیریت عمومی، تالیف سید مهدی الوانی، انتشارات نی.

زبان فارسی

کتاب زبان و ادبیات فارسی: مدیریت اجرایی، تالیف باقر غلامی کلیشمی، انتشارات ساکو. کتاب زبان و ادبیات فارسی، تالیف محمد جواد زینلی، انتشارات نگاه دانش. کتاب زبان فارسی رشته مدیریت اجرایی، تالیف مصطفی علیزاده، انتشارات کوی کوثر.

ریاضی عمومی 1 و 2

 کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال، تالیف رابرت الکزاندر آدامز، مترجمان عبدالله صدرالدینی و نریمان ویسمرادی، انتشارات سرافراز. کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی، تالیف جورج برینتن توماس، راس فینی، انتشارات مرکزنشردانشگاهی. کتاب ریاضیات عمومی، تالیف ایساک آبراموویچ مارون، انتشارات پاریاب.

یکی از مشکلات داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد انتخاب منابع کمک آموزشی است. زیرا مؤسسات زیادی وجود دارند که بسته های آموزشی متفاوتی ارائه میدهند که هر داوطلب می‌تواند طبق نیاز و شرایطش از این منابع استفاده کند.

زمان بندی کنکور ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری 99

کنکور کارشناسی ارشد هر سال توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد داوطلبین باید با اطلاع از شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.

شرایط و ضوابط و زمان‌بندی کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

داوطلبانی که تمامی شرایط عمومی و اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد را دارا باشند می‌توانند در بازه زمانی ثبت نام با ورود به سامانه سازمان سنجش اموزش کشور  اقدام به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ نمایند.

پیشنهاد می‌کنیم به جهت آشنایی با نحوه و مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ مقاله مربوط به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ را مطالعه نمائید.

شرایط و ضوابط ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ را دارند باید شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام را دارا باشند. مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ به جهت آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام اولیه لازم و ضروری است. ما در این مقاله برخی از شرایط و ضوابط مورد نیاز را ذکر می‌کنیم:

شرایط عمومی

الف) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت بـه احکـام عملـی اسـلام (انجـام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات).

تبصره: اقلیتهای دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر بـه نقـض احکام اسلامی نباشند.

ج) عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب سابقه عناد با نظام جمهوری اسلامی داشته، بایـد تغییر نظر او احراز شود.

د) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها.

ه) عدم احراز فساد اخلاقی.

و) عدم اشتهار به ارتکـاب اعمـال خـلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی

الف) داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسـی کـه مـدرک
مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

ب) براساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸، پذیرفته‌شدگان نهائی دوره‌های روزانه در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۷، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال سال ۱۳۹۸ نخواهند بود.

ج) دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۱۳۸۶/۰۶/۳۱ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، در صورتیکه معدل آنان کمتر از ۱۲ باشد، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

د) پذیرفته‌شدگان دوره روزانه باید برابر طول مدت تحصیل خود در کارشناسی ارشد، در زمان ثبت نام تعهد بسپارند تا در صورت نیاز در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند به خدمت اشتغال ورزند.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ باید در بازه زمانی ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ تا ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ از طریق سامانه سازمان سنجش اموزش کشور اقدام به ثبت نام نمایند.

آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کنکور کارشناسی ارشد در تاریخ پنجشنبه ۹۹/۰۱/۲۸ و جمعه ۹۹/۰۱/۲۹ برگزار خواهد شد. افرادی که در آزمون ثبت نام نموده اند باید چند روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایند. مشخصات فردی داوطلب و همچنین محل و زمان دقیق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در داخل کارت ورود به جلسه درج گردیده است.

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت اطلاعات درج شده برروی کارت ورود به جلسه با اطلاعات داوطلب، افراد باید نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در نیمه دوم خرداد ماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌گردد. داوطلبان با مشاهده کارنامه منتشر شده توسط سازمان سنجش و بررسی و تحلیل کارنامه خود برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اقدام می‌نمایند. لازم به ذکر است که این مرحله اعلام نتایج اولیه بوده و اعلام نتایج نهائی پس از انتخاب رشته، در نیمه اول شهریور ماه اعلام می‌گردد.

نکته مهم در رابطه با انتخاب رشته مجزا بودن انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری و آزاد می‌باشد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد در داخل سامانه دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود. برای آشنایی کامل با نحوه انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری و آزاد می‌توانید مقاله انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ را مطالعه نمائید.

کسانی که نسبت به نتایج اعلام شده هرگونه اعتراضی داشته باشند می‌توانند از طریق دانشگاه آزاد و سازمان سنجش پیگیری و اعتراض نمایند.

ارشد مدیریت کسب‌ و کار بدون کنکور پیام نور

تخمین رتبه وقبولی کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش اموزش کشور مهم‌ترین مسئله بررسی کارنامه، اطلاع از ظرفیت‌ها و همچنین تحلیل و بررسی شانس قبولی در دانشگاه‌ها و دوره‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است. بررسی و تحلیل کارنامه و تخمین شانس قبولی فرد یک موضوع فنی است که مشاوران متخصص در این زمینه می‌توانند داوطلبان را راهنمایی‌ کنند.

جهت آشنایی بیشتر با نحوه انتخاب رشته مقاله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ را مطالعه نمائید.

ظرفیت پذیرش ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری

دانشگاه‌های سراسری و آزاد در سرتاسر کشور در دوره‌های مختلف در این رشته دانشجو می‌پذیرند. میزان ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های مختلف بصورت زیر است.

روزانه نوبت دوم مجازی پردیس خودگردان پیام نور مجازی پیام نور غیرانتفاعی مجازی غیرانتفاعی آزاد
565 270 288 175 800 434 470 120 3320
مجموع : 6445

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

رتبه تراز استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت  ریاضیات عمومی 1 و 2 دوره فنی و مهندسی  زبان تخصصی رشته مدیریت کسب و کار
54 7928 56.67 76.67 40
88 7480 50 66.67 46.67
166 6835 45 87.78 -0.55
181 6685 50 65.56 17.22
254 6217 47.5 68.89 3.33
290 6010 32.5 68.89 9.44
353 5682 43.33 43.33 40
462 5241 46.67 43.33 9.44

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد مدیریت امورشهری

رتبه تراز استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت  دانش مسائل روز درزمینهٔ مدیریت مؤسسات تولیدی، خدماتی و طرح‌های عمرانی  نظریه‌های عمومی مدیریت  زبان فارسی  زبان عمومی و تخصصی رشته امورشهری 
149 5037 5 10.67 23.81 16 10.56
163 4978 29.17 18.67 12.38 22.67 0
476 4164 10.83 25.33 8.57 -1.32 -7.21
679 3903 23.33 0 0 0 32.78
818 3788 56.67 0 0 0 0
850 3763 13.33 8 0 21.33 8.89

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری

رتبه  رشته  محل قبولی
22 بازاریابی روزانه- دانشگاه صنعتی شریف – تهران
45 سيستم هاي اطلاعاتي وفناوري اطلاعات روزانه-دانشگاه صنعتي شريف -تهران
52 بازاريابي نوبت دوم-دانشگاه صنعتي شريف -تهران
58 فناوري روزانه-دانشگاه صنعتي شريف -تهران
58 استراتژي نوبت دوم-دانشگاه صنعتي شريف -تهران
67 بازاريابي روزانه-دانشگاه تهران
76 استراتژي روزانه-دانشگاه تهران
89 عمليات وزنجيره تامين روزانه-دانشگاه تهران
107 فناوري روزانه-دانشگاه تهران
1847 مدیریت امور شهری پیام نور- دانشگاه پیام نور استان تهران – تهران غرب
8080 مدیریت امور شهری مجازی دولتی- دانشگاه تهران پردیس فارابی قم
5486 سيستم هاي اطلاعاتي وفناوري اطلاعات پرديس خودگردان-دانشگاه تهران (پردیس کیش)
8042 سيستم هاي اطلاعاتي وفناوري اطلاعات پيام نور-دانشگاه پيام نوراستان مازندران -مركزبابل

سهمیه های ارشد

کنکور کارشناسی ارشد مانند سایر مقاطع تحصیلی دارای سهمیه‌هایی است که داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط قانونی که در دفترچه راهنمای کنکور کارشناسی ارشد می‌باشد می‌توانند از این سهمیه‌ها بهره‌مند گردند. در ادامه به معرفی ان سهمیه‌ها می‌پردازیم.

۱- سهمیه رزمندگان: رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه بصورت متوالی یا متناوب در جبهه

۲- سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی: همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان

۳- سهمیه ایثارگران ۵ درصدی: جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه

۴- سهمیه استعدادهای درخشان:

الف) برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی ـ دانشجویی

ب) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان

ج) رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنوارههای خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با مشارکت حداقل ۵۰ %در دستاورد حائز رتبه

د) دانش‌آموخته رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شده است.

ه) دانش‌آموخته رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی چهار نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شده است.

۵- سهمیه حافظان قرآن مجید: حافظان قرآن بدون مدرک کارشناسی می‌توانند برای مجموعه امتحانی شماره ۱۱۱۱ شرکت نمایند.

به منظور اطلاع از سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

نمونه کارنامه ارشد مدیریت کسب و کار با سهمیه

رتبه رتبه کشوري تراز سهمیه  استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت  ریاضیات عمومی 1و2 دوره فنی و مهندسی  زبان تخصصی رشته مدیریت کسب و کار 
53 529 5260 37.5 54.44 3.33
65 673 4729 39.17 17.78 35.56
71 734 4592 28.33 41.11 13.89
79 817 4421 36.67 26.67 18.33
87 965 4147 45 0 23.89
94 1032 4022 23.33 0 71.67
96 1127 3888 19.17 0 61.67
204 2527 2835 11.67 2.22 39.44
9282 9945 1393 25٪ -5.82 -1.1 1.11

 

نمونه کارنامه ارشد مدیریت امورشهری با سهمیه

رتبه رتبه کشوري تراز سهمیه  استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت  دانش مسائل روز درزمینهٔ مدیریت مؤسسات تولیدی، خدماتی و طرح‌های عمرانی  نظریه‌های عمومی مدیریت  زبان فارسی  زبان عمومی و تخصصی رشته امورشهری 
3 87 5554 23.33 8 0 0 75
24 443 4299 0 16 2.86 28 18.33
52 843 3828 -3.32 9.33 23.81 9.33 0
1608 1776 3326 45 0 0 0 0
1877 2045 3212 19.17 9.33 2.86 0 0
2470 2638 3023 39.17 0 0 0
9009 9177 1697 25٪ -5.82 0 0 8 0

 

ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری بدون کنکور

دانشگاه‌های سراسری و آزاد در دوره‌های مختلف روزانه و شبانه و غیرانتفاعی و فراگیر پیام نور همه ساله بصورت بدون کنکور نیز دانشجو می‌پذیرند.  برای ورود بدون کنکور به این دانشگاه‌ها متقاضیان باید از شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را مطالعه و در صورت دارا بودن شرایط نسبت به ثبت نام آن اقدام نمایند. بازه زمانی ثبت نام و اعلام نتایج هرکدام از دوره‌های بدون آزمون و همچنین شرایط و نحوه ورود آنها با هم متفاوت بوده و تمامی متقاضیان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی مربوطه باشند. لذا متقاضیان می‌توانند با مطالعه مقاله مربوط به ارشد مدیریت کسب و کار و امورشهری بدون کنکور پیام نور اقدام به شرکت در دوره‌های بدون آزمون نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.