کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور 99

12
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

رشته روانشناسی یکی از رشته‌های پر متقاضی و جزء برترین رشته‌ها در علوم انسانی است . به همین علت علاقه‌مندان زیادی در کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور هر ساله ثبت‌نام می‌کنند.

روانشناسی با انسان و فرآیندهای ذهنی پیچیده‌ی انسان سروکار دارد. افراد، تفکرات و فرآیندهای ذهنی منحصر به فردی را دارند و به دلیل پیچیدگی انسان و شرایط ذهنی متفاوت هر شخص، تحقیقات در زمینه‌ی علم روان‌شناسی از حدود 150 سال پیش شروع و تا به امروز ادامه داشته است زیرا تفکرات و ذهنیت‌های افراد روزانه دستخوش تغییرات بسیاری می‌شود. رشته روانشناسی هیچ گونه حد و مرزی نداشته و پیوسته اطلاعات جدید و بسیاری از این رشته پرکابرد کشف می شود.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

آینده شغلی کارشناسی ارشد روانشناسی چیست؟

یک روانشناس باید دارای مهارت حل مسئله و برخورد منطقی با مسائل را داشته باشد، فارغ التحصیلان رشته روانشناسی می توانند پس از فارغ التحصیلی و کسب مهارت‌های لازم در مراکز دولتی همچون:بهزیستی،زندان‌ها، آموزش و پرورش،نیروی انتظامی، شهرداری، کانون اصلاح و ترییت و . .

همچنین علاوه بر موارد گفته شده افراد می‌توانند در بخش‏‌های خصوصی مانند: مراکز مشاوره،مهدهای کودک،مراکز آموزشی و تربیتی و… مشغول به کار شوند.

ضمناً در صورتی که افراد در دو مقطع تحصیلی در یک رشته مشابه (برای مثال هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روان‌شناسی) تحصیل نمایند، می‌توانند در سازمان نظام روان‌شناسی جمهوری اسلامی ایران عضو شده و پس از طی مراحل لازم مجوز تأسیس کلینیک‌های خصوصی و مراکز مشاوره را کسب کنند.

در کارشناسی ارشد روانشناسی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

افراد پس از اتمام دوره‎‌ی کارشناسی می توانند در گرایش‌های زیر و برحسب علاقه و مهارت‌های خود یکی از گرایش‌ها را انتخاب کنند. لازم به ذکر است این گرایش ها با گرایش های ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور متفاوت است.

 • روانشناسي عمومي
 • روانشناسي باليني
 • سنجش و اندازه گيري (روانسنجي)
 • روانشناسي صنعتي و سازماني
 • روانشناسي باليني كودك و نوجوان
 • روانشناسي اسلامي (مثبت‌گرا)
 • روانشناسي و آموزش كودكان استثنايي
 • روانشناسي تربيتي

رشته روانشناسی ارشد فراگیر پیام نور نحوه ورود به  کارشناسی ارشد روانشناسی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته روانشناسی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ورود به رشته روانشناسی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد روانشناسی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه روان‌شناسی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از 8 گرایش گفته شده انتخاب رشته نمایند،

ورود به کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته روان‌شناسی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته روان‌شناسی طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

طرح فراگیر ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام فراگیر اقدام به ثبت نام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد رشته ی روانشناسی در طرح فراگیر پیام‌نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

دوره دانش‌پذیری فراگیر ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده مقطع ارشد محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. شهریه مقطع کارشناسی ارشد فراگیر روانشناسی بدون کنکور پیام نور هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به 2 میلیون تومان است که برای ارشد رشته‌ی روانشناسی بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت نام در کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد .

ثبت نام کنکور فراگیرگرایش‌های ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

طرح فراگیر پیام نور در گرایش‌‌‌های زیر اقدام به جذب دانشجو می‌نماید:

 •  روان‌شناسی اسلامی(مثبت‌گرا)
 •  روان‌شناسی بالینی
 •  روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان
 •  روان‌شناسی تربیتی
 •  روان‌شناسی شخصیت
 • روان‌شناسی عمومی
 • روان‌‌شناسی کودکان استثنائی

لیست دانشگاه های ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته روانشناسی
تهران اصفهان خراسان رضوی
خوزستان سمنان لرستان
مازندران همدان بوشهر
آذربایجان شرقی آذربایجان غربی خراسان جنوبی
فارس کردستان کرمانشاه
کهگیلویه و بویراحمد یزد اردبیل
البرز فارس گلستان

دروس امتحانی طرح فراگیر پیام نور رشته روانشناسی

برحسب گرایش‌های انتخابی هر داوطلب، دروس مربوطه متفاوت است، برخی از دروس این رشته‌ها:

 1. نظریه‌های رشد
 2. متون تخصصی
 3. نظریه‌های شخصیت
 4. نظریات تربیتی و مکاتب فلسفی
 5. روان‌شناسی عمومی پیشرفته
 6. روانشناسي رشد پيشرفته
 7. روانشناسي دين
 8. زبان تخصصي
 9. كليات و مفاهيم
 10. روانشناسي رشد پيشرفته
 11. نظريه‌هاي شخصيت
 12. روانشناسي پزشكي و نوروپسيكولوژي
 13. سازگاري كودك با آموزشگاه
 14. پيشرفت هاي نوين در روانشناسي تحولي
 15. اصول اخلاقي در كار باليني با كودكان و خانواده آنها
 16. نوروسايكولوژي باليني كودك و نوجوان
 17. روانشناسي تربيتي
 18. روانشناسي رشد
 19. بررسي تفصيلي نظريه ها و مكاتب شخصیت
 20. هوش و عقب ماندگي ذهني (كودني)
 21. آشنايي با اصول ژنتيك

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی روانشناسی مقاله منابع ارشد فراگیر روانشناسی را مطالعه کنید.

زمان بندی کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور

مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش های ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

روانشناسی اسلامی ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ، روانشناسی تربیتی ، روانشناسی شخصیت ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی کودکان استثنایی .

2- ثبت نام ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3- شهریه ارشد روانشناسی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

12 نظرات
 1. امیرحسین می گوید

  سلام خسته نباشید
  دانشگاه پیام‌نور کدام شهر روان‌شناسی بالینی داره؟
  ممنون میشم اگر توی ایمیلم جواب بدین

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   لطفا مقالات یا دفترچه رو بررسی کنید یا با کارشناسان ( شماره ی بالای صفحه) تماس بگیرید

 2. ناشناس می گوید

  سلام باگذروندن ارشددررشته روانشناسی میشه برای دفترزدن مجوزگرفت؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   به شرط داشتن کارشناسی روانشناسی یا مشاوره بله

 3. مریم می گوید

  سلام اگه معدل کارشناسی زیر 14 باشه امکان قبولی وجود نداره؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   بله

 4. Fahime می گوید

  سلام
  آیا رشته مشاوره خانواده یا مشاوره مدرسه هم در مقطع ارشد بصورت فراگیر وجود دارد؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   بله

 5. محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید ثبت نام ارشد فراگیر ۹۹ دوباره تمدید نمیشه من دیر فهمیدم .

  1. ADMIN می گوید

   سلام با شماره 70707012 تماس بگیرین

 6. جاسمی می گوید

  سلام شهریه ثابت فراگیر پیام نور رشته ی روانشناسی چنده ؟

  1. ADMIN می گوید

   1/300

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.