آخرین رتبه قبولی کار درمانی در دانشگاه‌های مختلف

0
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

انتخاب رشته کنکور سراسری همواره از سخت‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های پروسه آزمون سراسری بوده و هست. معمولاً داوطلبان هر سال در مهلت انتخاب رشته کنکور از طریق مشاوره با افراد مطلع ، متخصص و با تجربه در این زمینه سعی می‌کنند تا شانس قبولی خود را در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف سنجیده و بهترین انتخاب‌ها را انجام دهند. برای این امر در اختیار داشتن دیتاها و اطلاعات صحیح از رتبه‌ها و ترازهای مورد نیاز برای قبولی هر رشته اهمیت بسیار زیادی دارد. شما زمانی که اطلاعات کاملی از داوطلبان سالیان گذشته آزمون سراسری داشته باشید می‌توانید با مقایسه و تحلیل و بررسی تا حدود بسیار زیادی شانس خود را بسنجید. در این مقاله مرکز مشاوره تحصیلی باخه آخرین رتبه قبولی کار درمانی دانشگاه سراسری و آزاد در اختیار شما قرار داده شده است.

مشورت با یک مشاور خوب ، با تجربه و متخصص در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از انتخاب‌های خود بگیرید.

آخرین رتبه قبولی کار درمانی دانشگاه سراسری

پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری شامل دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان بصورت جداگانه از دانشگاه آزاد و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گردد. بنابراین داوطلبان آزمون سراسری که قصد انتخاب رشته دارند باید برای دوره‌ها و دانشگاه‌های مذکور به صورت جداگانه تصمیم گیری نمایند.

رتبه‌های قبولی کار درمانی روزانه منطقه 1

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
3325 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران روزانه
4047 دانشگاه علوم پزشکي ايران روزانه
4700 دانشگاه علوم پزشکي شيراز روزانه
4942 دانشگاه علوم پزشکي اصفهان روزانه
5094 دانشگاه علوم پزشکي مشهد روزانه
5573 دانشگاه علوم پزشکي مازندران -ساری روزانه
5713 دانشگاه علوم پزشکي تبريز روزانه
6081 دانشگاه علوم پزشکي اراک روزانه
6166 دانشگاه علوم پزشکي سمنان روزانه
6186 دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور-اهواز روزانه

 

رتبه‌های قبولی کار درمانی روزانه منطقه 2

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
4927 دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران روزانه
5960 دانشگاه علوم پزشکی ایران روزانه
6747 دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزانه
6930 دانشگاه علوم پزشکي اصفهان روزانه
6936 دانشگاه علوم پزشکی مشهد روزانه
8240 دانشگاه علوم پزشکی تبریز روزانه
8573 دانشگاه علوم پزشکي مازندران -ساری روزانه
9876 دانشگاه علوم پزشکي همدان روزانه
10036 دانشگاه علوم پزشکي اراک روزانه
10446 دانشگاه علوم پزشکی زنجان روزانه

 

رتبه‌های قبولی کار درمانی روزانه منطقه 3

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
3100 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران روزانه
3993 دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران روزانه
4202 دانشگاه علوم پزشکي مشهد روزانه
4208 دانشگاه علوم پزشکي شيراز روزانه
4292 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روزانه
5230 دانشگاه علوم پزشکی تبریز روزانه
5240 دانشگاه علوم پزشکي مازندران -ساری روزانه
5770 دانشگاه علوم پزشکي سمنان روزانه
5915 دانشگاه علوم پزشکی همدان روزانه
5931 دانشگاه علوم پزشکی اراک روزانه

 

رتبه‌های قبولی کار درمانی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد ) منطقه 1

رتبه دانشگاه
4594 دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي
5058 دانشگاه علوم پزشکی شیراز
5285 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
6730 دانشگاه علوم پزشکي همدان
7168 دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور-اهواز

 

رتبه‌های قبولی کار درمانی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد ) منطقه 2

رتبه دانشگاه
5312 دانشگاه علوم پزشکي اصفهان
6805 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران
7214 دانشگاه علوم پزشکي همدان
10682 دانشگاه علوم پزشکي زنجان
11002 دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور-اهواز

 

رتبه‌های قبولی کار درمانی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد ) منطقه 3

رتبه دانشگاه
6382 دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور-اهواز
6415 دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 

مشاوره انتخاب رشته و قبولی کار درمانی

موضوع انتخاب رشته و بررسی و تحلیل شانس قبولی یک امر مهم و تأثیرگذار است. افراد معمولاً برای انجام انتخاب رشته راه ها و روش های متفاوتی را در پیش می‌گیرند. بعضی افراد با دانشجویان و کسانی که زودتر از آنها وارد دانشگاه شده اند مشورت می‌کنند، برخی دیگر از افراد متخصص در امر مشاوره و انتخاب رشته کمک می‌گیرند، بعضی افراد نیز به تنهایی و به تصمیم خود عمل کرده و از کسی کمک نمی‌گیرند. اما ما می‌خواهیم در این مقاله نکات و موضوعات مهمی را که در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته وجود دارد بیان نموده و به شما کمک کنیم تا به بهترین شکل نسبت به انتخاب اولولیت های خود در دانشگاه سراسری و آزاد اقدام کنید.

معرفی رشته کار درمانی

یک گام مهم در انتخاب رشته شناخت کامل نسبت به رشته ها و همچنین دانشگاه ها است. در قدم اول شما حتماً باید از چارت درسی رشته مورد نظر، شهریه دانشگاهی رشته، طول مدت تحصیل، آینده شغلی، مشاغل مرتبط، استعدادهای مورد نیاز و درآمد حاصل از این رشته اطلاع پیدا کنید تا ببینید که آیا این رشته برای شما مناسب می باشد یا خیر؟ به همین منظور شما می توانید برای آشنایی با این رشته به مقاله معرفی رشته کار درمانی مراجعه نمائید.

اصول انتخاب رشته

در موضوع انتخاب رشته رعایت کردن یکسری از نکات و موارد مهم بسیار است و بصورت مستقیم و غیر مستقیم در شانس قبولی شما تأثیرگذار خواهد بود.

شانس قبولی افراد بر اساس قوانین پذیرش سازمان سنجش و دانشگاه های مختلف مشخص می شود. بسیاری از افراد و مشاوران متأسفانه به اشتباه این گونه فکر می کنند که چینش و ترتیب اولویت های انتخاب رشته در شانس قبولی افراد تأثیرگذار است در صورتیکه اینطور نیست. ترتیب چیدمان انتخاب های یک داوطلب تنها اولویت او را برای قبولی در رشته های مختلف   مواردی که جزو قوانین پذیرش می باشند نوع بومی گزینی رشته مورد نظر ، سهمیه داوطلب ، تراز و رتبه در زیر گروه ، تراز و رتبه در منطقه ، تراز و رتبه در سهمیه و همچنین میزان ظرفیت رشته انتخابی و دانشگاه انتخابی است.

 نحوه انتخاب رشته

برای انجام انتخاب رشته در سایت سنجش باید با مراحل آن آشنا شوید. معمولاً تعدادی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. که باعث ایجاد نگرانی و استرس می‌شود. گاهاً بعضی افراد متأسفانه مواردی را نیز به اشتباه وارد می‌کنند. به همین دلیل ما در مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری ، مراحل و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری را توضیح داده‌ایم. همچنین در این مقاله راهنمای تصویری مراحل قرار داده شده است.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از پایان مهلت انتخاب رشته، نوبت به بررسی اولویت های داوطلبان توسط سازمان سنجش می‌رسد. سازمان سنجش انتخاب‌های داوطبان را بررسی نموده و بر اساس موارد تأثیر گذار در قبولی نهائی که پیشتر در این مقاله به آن اشاره شد نتایج داوطلبان را اعلام خواهد نمود. افراد باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به سایت سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن مشخصات خود نتیجه را مشاهده نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.