آخرین رتبه قبولی دامپزشکی در دانشگاه‌های مختلف

0
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

انتخاب رشته کنکور سراسری همواره از سخت‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های پروسه آزمون سراسری بوده و هست. معمولاً داوطلبان هر سال در مهلت انتخاب رشته کنکور از طریق مشاوره با افراد مطلع ، متخصص و با تجربه در این زمینه سعی می‌کنند تا شانس قبولی خود را در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف سنجیده و بهترین انتخاب‌ها را انجام دهند. برای این امر در اختیار داشتن دیتاها و اطلاعات صحیح از رتبه‌ها و ترازهای مورد نیاز برای قبولی هر رشته اهمیت بسیار زیادی دارد. شما زمانی که اطلاعات کاملی از داوطلبان سالیان گذشته آزمون سراسری داشته باشید می‌توانید با مقایسه و تحلیل و بررسی تا حدود بسیار زیادی شانس خود را بسنجید. در این مقاله مرکز مشاوره تحصیلی باخه آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد در اختیار شما قرار داده شده است.

مشورت با یک مشاور خوب ، با تجربه و متخصص در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از انتخاب‌های خود بگیرید.

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری

پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری شامل دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان بصورت جداگانه از دانشگاه آزاد و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گردد. بنابراین داوطلبان آزمون سراسری که قصد انتخاب رشته دارند باید برای دوره‌ها و دانشگاه‌های مذکور به صورت جداگانه تصمیم گیری نمایند.

رتبه‌های قبولی دامپزشکی روزانه و نوبت دوم (شبانه) منطقه 1

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
3419 دانشگاه تهران نوبت دوم
3947 دانشگاه فردوسی مشهد نوبت دوم
4035 دانشگاه شهرکرد روزانه
4056 دانشگاه سمنان روزانه
4412 دانشگاه لرستان _ خرم آباد روزانه
4623 دانشگاه رازی _ کرمانشاه روزانه
5012  دانشگاه شهید چمران _ اهواز روزانه
5072 دانشگاه زابل روزانه

 

رتبه‌های قبولی دامپزشکی روزانه و نوبت دوم (شبانه) منطقه 2

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
4596 دانشگاه تهران نوبت دوم
 5597  دانشگاه شیراز روزانه
5830  دانشگاه شهرکرد روزانه
7349 دانشگاه لرستان _ خرم آباد روزانه
7782 دانشگاه زابل روزانه
9684 دانشگاه شهید باهنر کرمان نوبت دوم
10955 دانشگاه سمنان نوبت دوم

 

رتبه‌های قبولی دامپزشکی روزانه و نوبت دوم (شبانه) منطقه 3

رتبه دانشگاه روزانه / شبانه
1953  دانشگاه شیراز روزانه
5416 دانشگاه تهران نوبت دوم
6893 دانشگاه ارومیه روزانه
15131 دانشگاه فردوسی مشهد روزانه

 

آخرین تراز قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد

داهمانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بصورت مجزا از هم برگزار می‌گردد. داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

تراز‌های قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد 

تراز دانشگاه
7300  دانشگاه آزاد واحد شوشتر
7848  دانشگاه آزاد  واحد اروميه
8216  دانشگاه آزاد واحد گرمسار
8551  دانشگاه آزاد  واحد بابل
8821 دانشگاه آزاد واحد کرج
9021 دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات

 

تراز‌های قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد ایثارگران 25 درصدی

تراز دانشگاه
148595 دانشگاه آزاد واحد بابل
153135 دانشگاه آزاد واحد تبريز
173665 دانشگاه آزاد واحد گرمسار
183641 دانشگاه آزاد واحد شهرکرد
196646 دانشگاه آزاد واحد کازرون
197384 دانشگاه آزاد واحد اروميه
203708 دانشگاه آزاد واحد سنندج
213657 دانشگاه آزاد واحد بافت
231284 دانشگاه آزاد واحد شوشتر
237841 دانشگاه آزاد واحد شبستر

 

تراز‌های قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد ایثارگران 5 درصدی

تراز دانشگاه
7347 دانشگاه آزاد واحد تبريز
6591 دانشگاه آزاد واحد شبستر
7316 دانشگاه آزاد واحد اروميه
8567 دانشگاه آزاد واحد کرج
8785 دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات
7504 دانشگاه آزاد واحد شهرکرد
7012 دانشگاه آزاد واحد شوشتر
7565 دانشگاه آزاد واحد گرمسار
7327 دانشگاه آزاد واحد کازرون
8268 دانشگاه آزاد واحد بابل

مشاوره انتخاب رشته و قبولی دامپزشکی

موضوع انتخاب رشته و بررسی و تحلیل شانس قبولی یک امر مهم و تأثیرگذار است. افراد معمولاً برای انجام انتخاب رشته راه ها و روش های متفاوتی را در پیش می‌گیرند. بعضی افراد با دانشجویان و کسانی که زودتر از آنها وارد دانشگاه شده اند مشورت می‌کنند، برخی دیگر از افراد متخصص در امر مشاوره و انتخاب رشته کمک می‌گیرند، بعضی افراد نیز به تنهایی و به تصمیم خود عمل کرده و از کسی کمک نمی‌گیرند. اما ما می‌خواهیم در این مقاله نکات و موضوعات مهمی را که در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته وجود دارد بیان نموده و به شما کمک کنیم تا به بهترین شکل نسبت به انتخاب اولولیت های خود در دانشگاه سراسری و آزاد اقدام کنید.

توجه داشته باشید تراز‌های دانشگاه آزاد به صورت حدودی محاسبه و درج شده است و ممکن است ۱۰% اختلاف داشته باشد .

معرفی رشته دامپزشکی

یک گام مهم در انتخاب رشته شناخت کامل نسبت به رشته ها و همچنین دانشگاه ها است. در قدم اول شما حتماً باید از چارت درسی رشته مورد نظر، شهریه دانشگاهی رشته، طول مدت تحصیل، آینده شغلی، مشاغل مرتبط، استعدادهای مورد نیاز و درآمد حاصل از این رشته اطلاع پیدا کنید تا ببینید که آیا این رشته برای شما مناسب می باشد یا خیر؟ به همین منظور شما می توانید برای آشنایی با این رشته به مقاله معرفی رشته دامپزشکی مراجعه نمائید.

رشته دامپزشکی هم به صورت دکتری پوسته و هم به صورت کارشناسی پیوسته ارائه می‌شود . دکتری پیوسته نوبت دوم ( شبانه ) ندارد اما کارشناسی پیوسته نوبت دوم ( شبانه ) دارد .

اصول انتخاب رشته

در موضوع انتخاب رشته رعایت کردن یکسری از نکات و موارد مهم بسیار است و بصورت مستقیم و غیر مستقیم در شانس قبولی شما تأثیرگذار خواهد بود.

شانس قبولی افراد بر اساس قوانین پذیرش سازمان سنجش و دانشگاه های مختلف مشخص می شود. بسیاری از افراد و مشاوران متأسفانه به اشتباه این گونه فکر می کنند که چینش و ترتیب اولویت های انتخاب رشته در شانس قبولی افراد تأثیرگذار است در صورتیکه اینطور نیست. ترتیب چیدمان انتخاب های یک داوطلب تنها اولویت او را برای قبولی در رشته های مختلف   مواردی که جزو قوانین پذیرش می باشند نوع بومی گزینی رشته مورد نظر ، سهمیه داوطلب ، تراز و رتبه در زیر گروه ، تراز و رتبه در منطقه ، تراز و رتبه در سهمیه و همچنین میزان ظرفیت رشته انتخابی و دانشگاه انتخابی است.

 نحوه انتخاب رشته

برای انجام انتخاب رشته در سایت سنجش باید با مراحل آن آشنا شوید. معمولاً تعدادی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. که باعث ایجاد نگرانی و استرس می‌شود. گاهاً بعضی افراد متأسفانه مواردی را نیز به اشتباه وارد می‌کنند. به همین دلیل ما در مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری ، مراحل و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری را توضیح داده‌ایم. همچنین در این مقاله راهنمای تصویری مراحل قرار داده شده است.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از پایان مهلت انتخاب رشته، نوبت به بررسی اولویت های داوطلبان توسط سازمان سنجش می‌رسد. سازمان سنجش انتخاب‌های داوطبان را بررسی نموده و بر اساس موارد تأثیر گذار در قبولی نهائی که پیشتر در این مقاله به آن اشاره شد نتایج داوطلبان را اعلام خواهد نمود. افراد باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به سایت سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن مشخصات خود نتیجه را مشاهده نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.