آخرین رتبه قبولی داروسازی در دانشگاه‌های مختلف

0
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

انتخاب رشته کنکور سراسری همواره از سخت‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های پروسه آزمون سراسری بوده و هست. معمولاً داوطلبان هر سال در مهلت انتخاب رشته کنکور از طریق مشاوره با افراد مطلع ، متخصص و با تجربه در این زمینه سعی می‌کنند تا شانس قبولی خود را در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف سنجیده و بهترین انتخاب‌ها را انجام دهند. برای این امر در اختیار داشتن دیتاها و اطلاعات صحیح از رتبه‌ها و ترازهای مورد نیاز برای قبولی هر رشته اهمیت بسیار زیادی دارد. شما زمانی که اطلاعات کاملی از داوطلبان سالیان گذشته آزمون سراسری داشته باشید می‌توانید با مقایسه و تحلیل و بررسی تا حدود بسیار زیادی شانس خود را بسنجید. در این مقاله مرکز مشاوره تحصیلی باخه آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه سراسری و آزاد در اختیار شما قرار داده شده است.

مشورت با یک مشاور خوب ، با تجربه و متخصص در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از انتخاب‌های خود بگیرید.

آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه سراسری

پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری شامل دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان بصورت جداگانه از دانشگاه آزاد و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گردد. بنابراین داوطلبان آزمون سراسری که قصد انتخاب رشته دارند باید برای دوره‌ها و دانشگاه‌های مذکور به صورت جداگانه تصمیم گیری نمایند.

رتبه‌های قبولی داروسازی روزانه منطقه 1

رتبه دانشگاه
1017 دانشگاه علوم پزشکی تبریز
1057 دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1247 دانشگاه علوم پزشکی مازندران _ ساری
2030 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور _ اهواز
2268 دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 

رتبه‌های قبولی داروسازی روزانه منطقه 2

رتبه دانشگاه
1256 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
1350 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران
1400 دانشگاه علوم پزشکی مشهد
1866 دانشگاه علوم پزشکی لرستان _ خرم آباد
1985 دانشگاه علوم پزشکی البرز _ کرج
2921 دانشگاه علوم پزشکی همدان
3095 دانشگاه علوم پزشکی شیراز
3122 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
3204 دانشگاه علوم پزشکی تبریز

 

رتبه‌های قبولی داروسازی روزانه  منطقه 3

رتبه دانشگاه
922 دانشگاه علوم پزشکی تبریز
1124 دانشگاه علوم پزشکی لرستان _ خرم آباد
1165 دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
1281 دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1975 دانشگاه علوم پزشکی البرز _ کرج
2013 دانشگاه علوم پزشکی کرمان
2193 دانشگاه علوم پزشکی بندر عباس

 

رتبه‌های قبولی داروسازی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد ) منطقه 1

رتبه دانشگاه
1917 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
2061 دانشگاه علوم پزشکی زنجان
2113 دانشگاه علوم پزشکی تبریز
2165 دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
2190 دانشگاه علوم پزشکی گیلان _ رشت
2973 دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
3022 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور _ اهواز
3334 دانشگاه علوم پزشکی زابل

 

رتبه‌های قبولی داروسازی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد) منطقه 2

رتبه دانشگاه
3263 دانشگاه علوم پزشکی زنجان
3217 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
4103 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
4042 دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 

رتبه‌های قبولی داروسازی پردیس خودگردان ( ظرفیت مازاد) منطقه 3

رتبه دانشگاه
2177 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران
2893 دانشگاه علوم پزشکی زنجان
2458 دانشگاه علوم پزشکی همدان
2965 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور _ اهواز

 

آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد

همانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بصورت مجزا از هم برگزار می‌گردد. داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

تراز‌های قبولی داروسازی دانشگاه آزاد 

تراز دانشگاه
9547 واحد دامغان
9575 واحد آیت ا… آملی
9660 واحد علوم داروئی

 

تراز‌های قبولی داروسازی دانشگاه آزاد ایثارگران 25 درصدی

تراز دانشگاه
7963 واحد دامغان
8021 واحد آیت ا… آملی
8087 واحد علوم داروئی

 

تراز‌های قبولی داروسازی دانشگاه آزاد ایثارگران 5 درصدی

تراز دانشگاه
9532 واحد دامغان
9571 واحد آیت ا… آملی
9631 واحد علوم داروئی

مشاوره انتخاب رشته و قبولی داروسازی

موضوع انتخاب رشته و بررسی و تحلیل شانس قبولی یک امر مهم و تأثیرگذار است. افراد معمولاً برای انجام انتخاب رشته راه ها و روش های متفاوتی را در پیش می‌گیرند. بعضی افراد با دانشجویان و کسانی که زودتر از آنها وارد دانشگاه شده اند مشورت می‌کنند، برخی دیگر از افراد متخصص در امر مشاوره و انتخاب رشته کمک می‌گیرند، بعضی افراد نیز به تنهایی و به تصمیم خود عمل کرده و از کسی کمک نمی‌گیرند. اما ما می‌خواهیم در این مقاله نکات و موضوعات مهمی را که در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته وجود دارد بیان نموده و به شما کمک کنیم تا به بهترین شکل نسبت به انتخاب اولولیت های خود در دانشگاه سراسری و آزاد اقدام کنید.

توجه داشته باشید تراز‌های دانشگاه آزاد به صورت حدودی محاسبه و درج شده است و ممکن است ۱۰% اختلاف داشته باشد .

معرفی رشته داروسازی

یک گام مهم در انتخاب رشته شناخت کامل نسبت به رشته ها و همچنین دانشگاه ها است. در قدم اول شما حتماً باید از چارت درسی رشته مورد نظر، شهریه دانشگاهی رشته، طول مدت تحصیل، آینده شغلی، مشاغل مرتبط، استعدادهای مورد نیاز و درآمد حاصل از این رشته اطلاع پیدا کنید تا ببینید که آیا این رشته برای شما مناسب می باشد یا خیر؟ به همین منظور شما می توانید برای آشنایی با این رشته به مقاله معرفی رشته داروسازی مراجعه نمائید.

اصول انتخاب رشته

در موضوع انتخاب رشته رعایت کردن یکسری از نکات و موارد مهم بسیار است و بصورت مستقیم و غیر مستقیم در شانس قبولی شما تأثیرگذار خواهد بود.

شانس قبولی افراد بر اساس قوانین پذیرش سازمان سنجش و دانشگاه های مختلف مشخص می شود. بسیاری از افراد و مشاوران متأسفانه به اشتباه این گونه فکر می کنند که چینش و ترتیب اولویت های انتخاب رشته در شانس قبولی افراد تأثیرگذار است در صورتیکه اینطور نیست. ترتیب چیدمان انتخاب های یک داوطلب تنها اولویت او را برای قبولی در رشته های مختلف   مواردی که جزو قوانین پذیرش می باشند نوع بومی گزینی رشته مورد نظر ، سهمیه داوطلب ، تراز و رتبه در زیر گروه ، تراز و رتبه در منطقه ، تراز و رتبه در سهمیه و همچنین میزان ظرفیت رشته انتخابی و دانشگاه انتخابی است.

 نحوه انتخاب رشته

برای انجام انتخاب رشته در سایت سنجش باید با مراحل آن آشنا شوید. معمولاً تعدادی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. که باعث ایجاد نگرانی و استرس می‌شود. گاهاً بعضی افراد متأسفانه مواردی را نیز به اشتباه وارد می‌کنند. به همین دلیل ما در مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری ، مراحل و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری را توضیح داده‌ایم. همچنین در این مقاله راهنمای تصویری مراحل قرار داده شده است.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از پایان مهلت انتخاب رشته، نوبت به بررسی اولویت های داوطلبان توسط سازمان سنجش می‌رسد. سازمان سنجش انتخاب‌های داوطبان را بررسی نموده و بر اساس موارد تأثیر گذار در قبولی نهائی که پیشتر در این مقاله به آن اشاره شد نتایج داوطلبان را اعلام خواهد نمود. افراد باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به سایت سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن مشخصات خود نتیجه را مشاهده نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.